Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy – 27 maja 2024 r.

1. Dziś o 14:00 z Placu Adama Mickiewicza ruszy Marsz dla życia. Po dojściu w do katedry rozpocznie się obok niej festyn z koncertem Arki Noego o 18:30. W czasie, gdy w naszej Ojczyźnie podejmuje się próby ataku na nienarodzonych, mamy okazję, aby zaświadczyć, że jako chrześcijanie jesteśmy za cywilizacją życia. Dziś także przeżywamy dzień Matki — wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia miłości swoich dzieci i dumy z ich rozwoju i wiary.

2. W poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. (18:40) spotkanie przed Bożym Ciałem. Zapraszamy wszystkich chętnych zwłaszcza odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy: (1) rodziców dzieci pierwszokomunijnych, (2) lektorów, (3) członków Domowego Kościoła i (4) młodzież.

3. Członków Parafialnej Rady Ekonomicznej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19:00 na probostwie.

4. Zbiórka dla ministrantów młodszych i starszych dotyczącą Bożego Ciała w poniedziałek o 19:00.

5. Spotkanie grupy młodzieżowej we wtorek o 19:00 w salce w piwnicy.

6. Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w roku 2025 zapraszamy w środę na Mszę św. i spotkanie w Auli Jana Pawła II.

7. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną potocznie Uroczystością Bożego Ciała

Centralna procesja Poznania pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wyruszy po Mszy św. o 10:00 z kościoła Bożego Ciała do katedry.

W naszej parafii: Msze św. o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 oraz o 15:00.

• Po Msza św. o 15:00 z uroczystymi Nieszporami wyruszy (o 16:00) na procesję Bożego Ciała w kierunku osiedla Pod Lipami
• bardzo prosimy o udekorowanie na dzień uroczystości Bożego Ciała okien symbolami religijnymi i flagami
• zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków – spotkanie organizacyjne dla dziewczynek w środę o 17:00 przy kościele.
• Zapraszamy także wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., aby w albach uczestniczyły w procesji.
• oktawa Bożego Ciała trwa do przyszłego czwartku. Każdego dnia o 18:00 Msza św. z nieszporami i procesją. Bardzo wszystkich zapraszamy.

8. Ks. Artur odwiedzi chorych z sakramentami w najbliższą sobotę, a ks. Jakub odwiedzi swoich chorych w sobotę 8 czerwca.

9. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i środę w godz. 16:30-17:30 oraz w piątek 8:30 – 9:00.

10. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialnym. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Dziękujemy pielgrzymom na Cypr za ufundowanie dla naszej parafii nowego naczynia do Najświętszego Sakramentu służącemu przy odwiedzinach chorych oraz kryształowych ampułek na wino i wodę.

11. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa cały tydzień