Ogłoszenia duszpasterskie

Na 12 Niedzielę Zwykłą 19. 06. 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne Na 12 Niedzielę Zwykłą 19. 06. 2016 r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu, oraz szkoły katolickie. Za wsparcie tych uczelni składam serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 3. Rodziców, których dzieci będą uczestniczyć w lipcowym obozie formacyjno – wypoczynkowym nad morzem zapraszam na spotkanie w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej do kaplicy.
 4. Spotkanie grupy małżeństw i osób samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
 5. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I i II Gimnazjum z uwzględnieniem książeczek w środę o godz. 19.00 w kaplicy.
 6. Spotkanie w środę: parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00, a Parafialnej Rady Ekonomicznej o godz. 20.30.
 7. Spotkanie katechetów naszej parafii w czwartek o godz. 19.00 w kawiarence.
 8. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla szkoły nr 29, oraz dzieci naszej parafii z innych szkół w czwartek o godz. 18.00, a w piątek o godz. 10.00 dla szkoły nr 102. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.
 9. Zapraszam do naszego parafialnego sklepiku.
 10. W każdą sobotę czerwca w parafii  św. Marcina trwają zapisy na Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 11. Polecam czasopisma: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 12. Za tydzień przed kościołem Caritas będzie zbierać ofiary do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin uboższych.
 13. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 11.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
 14. Za tydzień będziemy dziękować, szczególnie na Mszy Świętej o godz. 12.15 – ks. Sebastianowi Kujawie za prawie 10 letnią posługę w naszej parafii, ponieważ od 1 lipca został mianowany proboszczem parafii Objawienia Pańskiego na Ławicy.
 15. Za przeszło 2 tygodnie to będzie wtorek 5 lipca do naszej parafii przyjdą pielgrzymi, którzy w ramach Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki będą pielgrzymować z Czarnkowa i Obornik. Pragnę zwrócić się z serdeczną prośbą o przyjęcie na nocleg grupy około 30 osób. Potrzebujemy więc około 15 rodzin, które ugościłyby po 2 pielgrzymów. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub biurze. Pielgrzymi przybędą około godz. 18.00, a następnego dnia o godz. 7.00 z naszego kościoła wyruszą do katedry. Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa rozpoczynająca Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę 6 lipca o godz. 8.00.
 16. Osoby, które chciałyby pogłębić życie duchowe i uczestniczyć w katechezie dorosłych to zapraszam do zapoznania się z możliwościami jakie daje szkoła katechistów. Szczegóły na stronie archidiecezji Poznańskiej.
 17. Tydzień temu ks. Arcybiskup promował 240 mężczyzn szafarzami nadzwyczajnymi Komunii Świętej w Archidiecezji Poznańskiej. W tej grupie był nasz parafianin Pan Filip Suski, który będzie 8 szafarzem w naszej wspólnocie parafialnej. Na tę posługę życzę p. Filipowi Bożego Błogosławieństwa.
 18. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Piecyk w 67 r. życia, zam OPL 10,            śp. Urszula Podlawska w 79 r. życia, zam OPL 15, śp. Ludomira Kaźmierowska w 89 r. życia, zam. OPL 11, oraz śp. Tadeusz Michalczak w 81 r. życia, zam OPL 3. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu……

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.