Na 12 Niedzielę Zwykłą 19. 06. 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne Na 12 Niedzielę Zwykłą 19. 06. 2016 r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu, oraz szkoły katolickie. Za wsparcie tych uczelni składam serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 3. Rodziców, których dzieci będą uczestniczyć w lipcowym obozie formacyjno – wypoczynkowym nad morzem zapraszam na spotkanie w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej do kaplicy.
 4. Spotkanie grupy małżeństw i osób samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
 5. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I i II Gimnazjum z uwzględnieniem książeczek w środę o godz. 19.00 w kaplicy.
 6. Spotkanie w środę: parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00, a Parafialnej Rady Ekonomicznej o godz. 20.30.
 7. Spotkanie katechetów naszej parafii w czwartek o godz. 19.00 w kawiarence.
 8. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla szkoły nr 29, oraz dzieci naszej parafii z innych szkół w czwartek o godz. 18.00, a w piątek o godz. 10.00 dla szkoły nr 102. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.
 9. Zapraszam do naszego parafialnego sklepiku.
 10. W każdą sobotę czerwca w parafii  św. Marcina trwają zapisy na Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 11. Polecam czasopisma: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 12. Za tydzień przed kościołem Caritas będzie zbierać ofiary do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin uboższych.
 13. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 11.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
 14. Za tydzień będziemy dziękować, szczególnie na Mszy Świętej o godz. 12.15 – ks. Sebastianowi Kujawie za prawie 10 letnią posługę w naszej parafii, ponieważ od 1 lipca został mianowany proboszczem parafii Objawienia Pańskiego na Ławicy.
 15. Za przeszło 2 tygodnie to będzie wtorek 5 lipca do naszej parafii przyjdą pielgrzymi, którzy w ramach Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki będą pielgrzymować z Czarnkowa i Obornik. Pragnę zwrócić się z serdeczną prośbą o przyjęcie na nocleg grupy około 30 osób. Potrzebujemy więc około 15 rodzin, które ugościłyby po 2 pielgrzymów. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub biurze. Pielgrzymi przybędą około godz. 18.00, a następnego dnia o godz. 7.00 z naszego kościoła wyruszą do katedry. Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa rozpoczynająca Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę 6 lipca o godz. 8.00.
 16. Osoby, które chciałyby pogłębić życie duchowe i uczestniczyć w katechezie dorosłych to zapraszam do zapoznania się z możliwościami jakie daje szkoła katechistów. Szczegóły na stronie archidiecezji Poznańskiej.
 17. Tydzień temu ks. Arcybiskup promował 240 mężczyzn szafarzami nadzwyczajnymi Komunii Świętej w Archidiecezji Poznańskiej. W tej grupie był nasz parafianin Pan Filip Suski, który będzie 8 szafarzem w naszej wspólnocie parafialnej. Na tę posługę życzę p. Filipowi Bożego Błogosławieństwa.
 18. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Piecyk w 67 r. życia, zam OPL 10,            śp. Urszula Podlawska w 79 r. życia, zam OPL 15, śp. Ludomira Kaźmierowska w 89 r. życia, zam. OPL 11, oraz śp. Tadeusz Michalczak w 81 r. życia, zam OPL 3. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu……

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.