Na 11 Niedzielę Zwykłą 12. 06. 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne Na 11 Niedzielę Zwykłą 12.06. 2016 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie, oraz na spłatę rat.

W ostatnim czasie zapłaciliśmy kolejną ratę za parking. Zostały zamontowane:  2 daszki nad wejściem do biura i do kaplicy, oraz płot na murze oporowym przy kościele. Zakupiliśmy nowy telewizor do kościoła oraz bezprzewodowy nadajnik do wyświetlania tekstu pieśni. Zapłaciliśmy pierwszą ratę za witraże. Pod koniec witraże zostaną zamontowane w 24 oknach na kopule. Składam serdeczne Bóg Zapłać parafiance, która ufundowała 1 witraż, parafianinowi, który ufundował 2 witraże, oraz dzieciom pierwszokomunijnym, które ufundowały 1,5 okna.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć cegiełki jako pamiątkę włączenia się w tworzenie tych witraży. 

Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać. 

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 2. Jutro z okazji 13 dnia miesiąca na pamiątkę objawień w Fatimie, różaniec połączony z procesją Fatimską po wieczornej Mszy Świętej.
 3. W piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która będzie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, a po Mszy spotkanie.
 4. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 5. W każdą sobotę czerwca w parafii  św. Marcina od godz. 12.30 do 15.00 trwają zapisy na Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 6. Za tydzień w niedzielę Archidiecezjalna Pielgrzymka mężczyzn i młodzieży męskiej do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach. Msza Święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa o godz. 12.00. Zapraszamy mężczyzn.
 7. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.15 Msza Święta w intencji naszego ks. Pawła z okazji Jego srebrnego jubileuszu kapłaństwa.
 8. Za tydzień przed kościołem zbiórka na KUL, Wydział Teologiczny UAM, oraz szkoły katolickie.
 9. Pielgrzymka dzieci I Komunijnych wraz z rodzicami i proboszczem do Kiekrza do Sióstr Miłosierdzia w najbliższą sobotę. Zbiórka o godz. 16.00 w Kiekrzu. W programie: Msza Święta nad jeziorem w miejscu objawienia, spotkanie z siostrami oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Spotkanie zakończy się około godz. 19.00.
 10. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową pielgrzymkę którą pragniemy zorganizować dnia 7 lipca po sanktuariach Wielkopolski, m. in.: do Gostynia, Borku Wlkp, oraz Górki Duchownej gdzie znajdują się bramy miłosierdzia. Zapisy w biurze.
 11. W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Krystyna Balewska                        w 79 r. życia, zam. OPL 8 oraz śp. Zofia Sobucka w 84 r. życia zam. OPL 2. Zmarłe parafianki polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
 12. Polecamy czasopisma: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 13. Salezjanie Współpracownicy zapraszają rodziców z dziećmi w sobotę 18 czerwca do kościoła św. Jana Bosko na spotkanie, na którym będą poruszane sprawy wychowania w oparciu o metody wychowawcze ks. Bosko. Szczegóły na plakacie.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.