Ogłoszenia duszpasterskie

31. Niedziela Zwykła – 30 października 2022 r.

1. W poniedziałek (31.10) w salkach naszej parafii organizowany jest Balik Wszystkich Świętych. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku o 0 do 12 lat wraz z rodzicami na 17:00. Dzieci przebierają się za różnych świętych. Najciekawsze przebrania będą nagrodzone. Zachęcamy, aby obejrzeć relację z Korowodu Wszystkich Świętych, jaki w miniony poniedziałek zorganizował Zespół Szkół Specjalnych nr 102 na parafialnym facebook-u.

2. We wtorek (1.11) obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo o godz. 15.00. W każdy dzień listopada można uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarzai odmówi na cmentarzu Ojcze naszi Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

4. W środę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Msza się za wszystkich naszych parafian zmarłych w roku 2022 zostanie odprawiona 30 grudnia.

3. Przy wejściu do kościoła na stolikach są wyłożone kartki, na których można zapisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wymienianek. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiana przed Mszami św. przy ambonie. Bóg zapłać za składane ofiary przy tej okazji. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Za zmarłych będziemy modlić się przez cały listopad przed Mszami wieczornymi. W tym tygodniu: w środę o 9.30 i 17.30, w czwartek, sobotę i niedzielę o godz. 17.30.

4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. (Nie będzie tego dnia Kręgu biblijnego)

5. W czwartek po wieczornej mszy świętej zbiórka dla ministrantów młodszych i starszych przed odpustem, prosimy o obecność.

6. W najbliższy piątek 4 listopada obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza czyli nasz Odpust. Z racji na Uroczystość naszych parafian nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. odpustowa, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Tomasz Grysa o 18:00. Wszystkich parafian, Przyjaciół i związanych z naszą parafią bardzo serdecznie zapraszamy!

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca, dlatego:

– w czwartek — adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. aż do 21.00. Pierwsze pół godziny modlitwy poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego modląc się o nowe powołania i za powołanych. Następnie modlitwa w ciszy i o godz. 20.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez ministrantów starszych.
– w piątek — adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi wyjątkowo od 16:00 do 17:00 .Co piętnaście minut będzie udzielana Komunia Św. dla dzieci.
– w sobotę — zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: 7:40 Godzinki, o 8:00 Msza św. piętnastominutowe rozważanie i różaniec
— obchód chorych i starszych parafian z Komunią Św. od 9.30. Nowych parafian prosimy zgłaszać w biurze parafialnym
— Msza św. z wielbieniem o 18:00, a od 19:00 wielbienia dla Młodych

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.