Na 11 Niedzielę Zwykłą 18. 06. 2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na 11 Niedzielę Zwykłą 18. 06. 2017 r.

 1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Remigiusza Kobusińskiego – proboszcza parafii NSJ z Bolechowa, który głosi słowo Boże, a po Mszy Świętej zbiera ofiary na budowę kościoła. Bóg Zapłać za wsparcie tego dzieła.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 3. Oktawa Bożego Ciała połączona z nieszporami i procesją do czwartku o godz 18.00.
 4. Spotkanie Klubu – „Pod Dębem Karola” pt: „ Praca misyjna w Peru widziana oczami woluntariusza” jutro o godz. 19.00 w kawiarence. W programie: m. in.: „ Relacja z rocznego woluntariatu – p. Emilia Wojtczak”. Szczegóły na plakacie.
 5. Rodziców, których dzieci będą uczestniczyć w lipcowym obozie formacyjno – wypoczynkowym w górach zapraszamy na spotkanie w wtorek po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
 6. Spotkanie grupy małżeństw i osób samotnych w wtorek o godz. 19.30 w kaplicy. W programie adoracja przed Najświętszym Sakramentem w oprawie słowno – muzycznej.
 7. Spotkanie w środę: parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00, oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej o godz. 20.30.
 8. Spotkanie katechetów naszej parafii w czwartek o godz. 19.00 w kawiarence.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Pana Jezusa. Dodatkowa Msza Świeta o godz 11.00. W tym dniu nie obowiązuje post.
 • Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla szkoły sportowej z os. Pod Lipami, oraz dzieci naszej parafii z innych szkół w czwartek o godz. 18.00, a w piątek o godz. 10.00 dla szkoły nr 102. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.
 • Za tydzień przed kościołem Caritas będzie zbierać ofiary do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin uboższych.
 • Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 1. W każdą sobotę czerwca w parafii św. Marcina trwają zapisy na Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 2. Polecamy czasopisma: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 3. Za przeszło 2 tygodnie w środę 5 lipca do naszej parafii przyjdą pielgrzymi, którzy w ramach Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki będą pielgrzymować z Czarnkowa i Obornik. Pragniemy zwrócić się z serdeczną prośbą o przyjęcie na nocleg grupy około 30 osób. Potrzebujemy około 15 rodzin, które ugościłyby po 2 pielgrzymów. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub biurze. Pielgrzymi przybędą około godz. 18.00, a następnego dnia o godz. 7.00 z naszego kościoła wyruszą do katedry. Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa rozpoczynająca Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę 6 lipca o godz. 8.00.
 • Arcybiskup zaprasza młodych na spotkanie Paradiso do Gostynia na Świętą Górę w dniach 26 – 30 czerwca. Szczegóły u ks. Bartka.
 • Serdecznie zapraszamy młodzież, szczególnie bierzmowaną, na spotkanie przy ognisku w niedzielę za tydzień w Biernatkach koło Kórnika. Szczegóły w zakrystii oraz na parafialnym Facebook’u.
 1. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Winowicz – Topyła w 87 r. życia, zam. ul. OPL 15, śp. Maria Mniszak w 75 r. życia, zam OPL 13, śp. Zbigniew Piotrowski w 77 r. życia, zam. OPL 4, oraz śp. Jerzy Pielach w 74 r. życia, zam OPL 14. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu……

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.