Niedziela Trójcy Świętej 11.06. 2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Trójcy Świętej 11.06. 2017 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie oraz na spłatę rat. W połowie maja zamontowaliśmy nowy wiraż w dużym oknie na klatce schodowej prowadzącej na chór. Wszystkim dobroczyńcom składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. W wtorek z okazji 13 dnia miesiąca na pamiątkę objawień w Fatimie, różaniec połączony z procesją Fatimską po wieczornej Mszy Świętej.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Archidiecezjalnych Obchodach Stulecia       Objawień Matki Bożej w Fatimie, które odbędą się w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w     Owińskach dnia 13 czerwca. Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza       Arcybiskupa.

 1. W środę zapraszamy na wieczorną mszę św. połączoną z I Nieszporami o Najśw. Sakramencie.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, około godz 17.00 i o godz 19.30. Nie będzie mszy o godz 18.00.

Trasa procesji Bożego Ciała: rozpoczęcie o godz 16.00 w kościele.  Pierwszy ołtarz będzie w parku Kosynierów przy przedszkolu, drugi – na os. Pod Lipami przy bloku nr 10, trzeci przy szkole sportowej, a czwarty w naszym kościele. Na zakończenie procesji Msza Święta    około godz. 17.00.

Bardzo Was prosimy o wywieszenie flag oraz o udekorowanie choć jednego okna w każdym mieszkaniu. Flagi i emblematy można nabyć w naszym parafialnym sklepiku. Prosimy, aby             dekoracje i flagi pozostały przez całą oktawę Bożego Ciała.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Próba przed kościołem we wtorek o godz 19.00.

Centralne uroczystości Bożego Ciała rozpocznie Msza Święta w parafii Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z udziałem neoprezbiterów. Po Mszy procesja uda się w kierunku Katedry Poznańskiej, gdzie na zakończenie zostanie wygłoszona homilia.

 1. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Wieczorna Msza Święta z Nieszporami, a po niej procesja eucharystyczna.
 2. Za tydzień gościć będziemy ks. Remigiusza Kobusińskiego, który buduje kościół w Bolechowie.
 3. Za tydzień diecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Msza Święta pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka o godz. 12.00. Jest możliwość pieszej pielgrzymki. Wymarsz spod Bazyliki OO. Karmelitów o godz. 7.00.
 4. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego oraz Miłujcie się.
 5. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy Ołtarzu zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9.00. Szczególne zaproszenie dla chłopców z klasy III.
 6. Przypominamy, że dzisiaj kończy się czas komunii św. wielkanocnej.
 7. Informujemy, że zaplanowana pielgrzymka do Lichenia na dzień 16 czerwca nie odbędzie się. Prosimy o odebranie wpłaconych należności.
 8. Arcybiskup bardzo zaprasza młodych na spotkanie Paradiso w Gostyniu w dniach 26 – 30 czerwca.
 9. Serdecznie zapraszamy młodzież, szczególnie bierzmowaną, na spotkanie przy ognisku 25 czerwca w Biernatkach koło Kórnika. Szczegóły w zakrystii oraz na parafialnym Facebook’u.
 10. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.

               

Zapowiedzi przedślubne 12.06. – 18.06.2017

  

 1. Wojewoda Michał, kawaler, rzym – kat, zam. Poznań, os. Pod Lipami 8

Jączyńska Małgorzata, panna, rzym – kat, zam. Poznań, os. Pod Lipami 8

 

 1. Sioda Michał, kawaler, rzym – kat, zam. Poznań, ul. Za Cytadelą

Durczyńska Marta, panna, rzym – kat, zam. Golina, ul. Krokusowa

 

 1. Mądry Tymoteusz, kawaler, rzym – kat, zam. Poznań, ul. Wilczak 18g/18

Bartkowiak Agata, panna, rzym – kat, zam. Poznań, ul. Wilczak 18g/8

 

 1. Pluciński Michał Adam, kawaler, rzym – kat., zam. Poznań, os. Pod Lipami 15/125

Kozanecka Monika Elżbieta, panna, rzym – kat, zam. Poznań, ul. Skotarska 20.

  

Ktokolwiek znałby jakąkolwiek przeszkodę uniemożliwiającą zawarcie małżeństwa w/w nupturientów zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym proboszcza miejsca.