a III Niedzielę Wielkiego Postu 04. 03. 2018r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na III Niedzielę Wielkiego Postu 04. 03. 2018r.

Od dziś do środy przeżywamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi prof. Janusz Nawrot.

 Msze święte z kazaniem rekolekcyjnym codziennie o godz 10.00 i wieczorem o godz 18.00.

Okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą Świętą.

 1. Dziś zbiórka przed kościołem na misje. Bóg Zapłać za wsparcie misjonarzy i dzieł które prowadzą szczególnie w krajach biednych.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 3. Jutro od godz. 17.00 do 19.00 w kawiarence jest możliwość zamówienia alby dla dzieci I Komunijnych.
 4. We wtorek nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym Miasta Poznania. Zapraszamy na godz. 17.00. Rozpoczniemy to piękne spotkanie modlitewne Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie adoracja przed Najświętszym Sakramentem i możliwość spowiedzi. Przed wieczorną Eucharystią pielgrzymi wysłuchają historii naszego kościoła oraz dowiedzą się, w której świątyni gromadzą się wierni w Rzymie. O godz. 18.00 – Eucharystia, a po Mszy Świętej Droga Krzyżowa. Naszej modlitwie towarzyszyć będzie intencja: O dar intensywnego rozwoju misyjnych dzieł Kościoła.
 5. W środę o godz 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Różańca, Ojczyzny i parafii, spotkanie za tydzień w środę 14 marca po wieczornej Mszy Świętej.
 6. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 7. W piątek Droga Krzyżowa:
 • dla dzieci o godz. 17.00
  •   dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
  •   dla młodych o godz. 19.30
 1. Za tydzień w naszej parafii 2 niedziela miesiąca tzw. niedziela budowlana.
 2. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, oraz Gościa Niedzielnego.
 3. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy Caritas, oraz książkę o naszej parafii.
 4. Za ofiary składane na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy – Bóg Zapłać.
 5. Pani radca prawny Barbara będzie bezpłatnie udzielać porad w poniedziałek od godz 18.30 do 19. 30 w salce.
 6. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Edmund Gawarzewski w 93 r. życia, zam. ul. Kmieca. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..
 7. Zapraszamy do parafialnego sklepiku.
 8. Od jutra Caritas parafialna organizuje akcję 1kg – zbiórkę żywności, słodyczy, oraz innych artykułów, dla uboższych rodzin naszej parafii na święta. Dary można składać przez cały tydzień do kosza wystawionego pod figurą św. Antoniego w kaplicy. Bóg Zapłać wszystkim którzy podzielą się miłością.
 9. W piątek po Drodze Krzyżowej z udziałem dzieci, czyli około 17.30 będzie można odebrać karty uczestnictwa dzieci w obozie na Mazurach od 21 do 28 lipca, w półkoloniach, oraz w obozie ministranckich i młodzieżowym nad morzem.
 10. Za tydzień po Mszy Świętej o godz 11.00 w kaplicy spotkanie z rodzicami i dziadkami, którzy modlą się za dzieci i wnuków – w grupie różaniec przytulaniec.
 11. Ze względu na rekolekcje spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego we wtorek po następnej niedzieli.
 12. Wielki Post jest okresem wzmożonej aktywności duchowej. Zapraszamy do włączenia się w dobre przeżycie tego czasu poprzez różnego rodzaju postanowienia. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone karteczki z propozycją na kolejny tydzień Wielkiego Postu.
 13. W najbliższą środę istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy w rozliczeniu podatku z Urzędem Skarbowym. Dyżur w środę w godz. 17:00 – 19:00 w kawiarence.
 14. W połowie marca nasza parafianka wyjeżdża do Peru, dlatego do przyszłej niedzieli włącznie organizujemy zbiórkę różańcy, oraz srebnych medalików, łańcuszków, Krzyżyków, które posłużą jako pamiątkę przyjęcia sakramentów przez dzieci i młodzież z Peruwiańskiej Amazoni. Dary można przynosić do zakrystii oraz sklepiku.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu