Na IV Niedzielę Wielkiego Postu 11. 03. 2018r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na IV Niedzielę Wielkiego Postu 11. 03. 2018r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni. Trwają prace przy projektowaniu ostatnich trzech witraży w dużych oknach. Planowany montaż na przełomie kwietnia i maja.

Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Gorzkie Żale o godz. 16.00, a po nich dodatkowa Msza Święta.

 2. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w wtorek, a Wspólnoty Żywego Różańca w środę po wieczornej Mszy Świętej.

 3. W tym tygodniu spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej:

 • klasa I – wtorek o godz. 17.00

 • klasa II – piątek o godz. 17.00

 • klasa III – czwartek godz. 17.00

 • szkoła nr 102 w sobotę o godz 10.00

 1. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy II Gimnazjum w poniedziałek o godz. 17.00 lub 18.00, a dla kasy III gimnazjum w piątek o godz 19.30.

 2. Zapraszamy na katechezy otwarte w ramach założonego przez św. Karola Boromeusza „Bractwa Nauki Chrześcijańskiej”. W najbliższy czwartek po wieczornej mszy św. w kawiarence spotkanie, pt.: „Duch Święty – inspiracje biblijne”.

 3. W piątek Droga Krzyżowa:

•   dla dzieci o godz. 17.00
•    dla starszych po rannej i wieczornej Mszy Świętej
•    dla młodzieży o godz. 19.30

 1. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gościa Niedzielnego.

 2. W sobotę po wieczornej Mszy nasz chór Canticorum zaprasza na koncert pasyjny pt: Krzyżu Chrystusa bądźże pozdrowiony”…..

 3. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy Caritas, oraz książkę o naszej parafii.

 4. Jeszcze do następnej niedzieli Caritas parafialna organizuje akcję 1kg – zbiórkę żywności, słodyczy, oraz innych artykułów, dla uboższych rodzin naszej parafii na święta. Dary można składać przez cały tydzień do kosza wystawionego pod figurą św. Antoniego w kaplicy. Bóg Zapłać za okazanie serca potrzebującym

 5. Za tydzień będzie możliwość złożenia ofiary do puszki przed kościołem na jałmużnę postną oraz na kwiaty do grobu Pańskiego.

 6. Od środy do piątku rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkoły sportowej z os. Pod Lipami. Prosimy rodziców o zainteresowanie się uczestnictwem dzieci i młodzieży w rekolekcjach.

 7. Za ofiary składane na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce w czasie Wielkiego Postu – dziękujemy – Bóg Zapłać.

 8. Zapraszamy do parafialnego sklepiku – są artykuły świąteczne i I Komunijne.

 9. Wielki Post jest okresem wzmożonej aktywności duchowej. Zapraszamy do włączenia się w dobre przeżycie tego czasu poprzez różnego rodzaju postanowienia. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone karteczki z propozycją na kolejny tydzień Wielkiego Postu.

 10. W dniach 3 i 4 kwietnia pragniemy zorganizować 2 dniową pielgrzymkę do Sanktuarium M.B. Leśniewskiej – patronki rodzin, oraz na Jasną Górę. Koszt 115 zł. Zapisy w biurze.

 11. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od godz. 18. 30 do 19.30 w salce obok kawiarenki.

 12. Za tydzień u Ojców Karmelitów Msza Święta o godz 13.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa z aktem zawierzenia naszej archidiecezji św. Józefowi.

 13. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Konrad Sobkowiak w 79 r. życia, zam. OPL 15, oraz śp. Donata Małecka w 88 r. życia, zam. OPL 10. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu……Dobry Jezu……

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu