Na V Niedzielę Wielkiego Postu 18. 04. 2018r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na V Niedzielę Wielkiego Postu 18. 04. 2018r.

 1. Dziś jest możliwość złożenia ofiary do puszki przed kościołem na jałmużnę postną oraz na kwiaty do grobu Pańskiego. Za okazane serce składamy Bóg Zapłać.
 2. Gorzkie Żale o godz. 16.00, a po nich dodatkowa Msza Święta.
 3. Jutro uroczystość św. Józefa i akt oddania naszej parafii pod Jego opiekę. Dodatkowa Msza Święta o godz 10.00.
 1. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I Gimnazjum – grupa chłopców w środę o godz 19.00, grupa dziewczyn w czwartek o godz. 19.00.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III w czwartek o godz 19.00 w kaplicy.
 3. W piątek droga Krzyżowa po rannej Mszy Świętej, a po wieczornej Mszy Świętej – ulicami naszego osiedla. Proszę o zabranie świec. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień w niedzielę o godz 9.30 Msza Święta w intencji solenizanta naszego seniora ks. Mariana.
 5. Za tydzień – niedziela palmowa. Podczas każdej mszy świecenie palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem, a ofiary będą przeznaczone na witraż. Dzieci o godz 10.40 gromadzą się przed szkołą nr 29 z palmami.
 6. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego..
 • Pod chórem przy konfesjonale można nabyć paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy Caritas, oraz książkę o naszej parafii.
 • Od środy do piątku rekolekcje dla dzieci i młodzieży z szkoły nr 102.
 1. Za ofiary składane na daninę diecezjalną w czasie Wielkiego Postu do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy – Bóg Zapłać.
 • Inscenizacja Męki Pańskiej na Cytadeli za tydzień w sobotę o godz 19.00.
 1. Zapraszamy do parafialnego sklepiku – są artykuły świąteczne i I Komunijne.
 • W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Jędraszyk- Kurczewska w 89 r. życia, zam OPL 5, oraz śp. Jarosław Wesołowski w 62 r. życia, zam. OPL 5. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu……Dobry Jezu……
 1. Bóg Zapłać wszystkim którzy podzieli się sercem włączając się w akcje 1 kg dla potrzebujących rodzin na święta. Dary będą wydawane od poniedziałku do środy po rannej i wieczornej Mszy Świętej.
 2. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone karteczki z propozycją dobrego uczynku na kolejny tydzień Wielkiego Postu.
 • W dniach 3 i 4 kwietnia pragniemy zorganizować 2 dniową pielgrzymkę do Sanktuarium M.B. Leśniewskiej – patronki rodzin, oraz na Jasną Górę. Koszt 115 zł. Mamy jeszcze kilkanaście miejsc wolnych. Zapisy w biurze.
 1. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od godz. 18. 30 do 19.30 w salce obok kawiarenki.
 2. Klub Maluszka u Boromeuszka zaprasza do salki obok kawiarenki jutro w poniedziałek o godzinie 10.00 na koncert pt.: „Fenomenalny fortepian – spotkanie z Fryderykiem Chopinem”.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu