I NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2018

Od wczoraj do środy przeżywamy rekolekcje adwentowe, które głosi ks. Adrian Galbas – Prowincjał Księży Pallotynów. Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich od poniedziałku do środy o godz 10.00 i 18.00 w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, oraz kościołom prześladowanym. Bóg Zapłać za gest miłosierdzia wobec sióstr i braci będących w potrzebie.
 2. Zapraszamy na roraty:

– dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,

– dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 18.00

– codziennie 15 min przed rannymi roratami Godzinki ku czci Matki Bożej

 1. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.
 2. Muzyczne wielbienie w poniedziałek o godz 19.00 w kaplicy.
 3. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania: klasa VIII grupa dziewczyn i klasa III Gimnazjum we wtorek o godz. 19.00.
 4. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i naszej Ojczyzny w środę o godz. 18.00, po Mszy spotkanie w kawiarence.
 5. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi ks. Krystian Sammler.
 6. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, oraz w piątek od 16.00 do 18.00. Dzieciom co 15 min będzie udzielana Komunia Święta.
 7. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta młodzieżowa.
 8. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 8.00 oraz dodatkowa o godz. 11.00. Matka Boża objawiając się pielęgniarce w Włoszech zaprosiła do modlitwy w tym dniu – szczególnie w godzinie łaski od g. 12.00 do g.13.00. W naszej parafii w tej godzinie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Za tydzień 2 niedziela miesiąca tzw: niedziela budowlana.
 10. Za tydzień w niedzielę o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Medaliki można nabyć w sklepiku.
 11. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego, oraz dla dzieci Mały Przewodnik.
 12. Wczoraj na Mszy Świętej o godz 18.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach chcielibyśmy z opłatkami dotrzeć do mieszkań naszych parafian, w związku z tym proszę o życzliwe przyjęcie osób, które zapukają do mieszkania. Ofiary będą przeznaczone na prace wykończeniowe kościoła.
 13. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są lampiony na roraty, kalendarze, oraz różnego rodzaju artykuły świąteczne. Przed kościołem oraz w sklepiku można nabyć wieńce adwentowe, które zrobiły niepełnosprawne dzieci ze szkoły nr 102.
 14. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym.
 15. Duszpasterstwo młodzieży przygotowało dla parafian – postanowienia adwentowe na każdy dzień. Kartkę można zabrać z koszyczka wychodząc z kościoła przy głównym wyjściu.
 16. Caritas parafialna przez cały tydzień prowadzi akcję: zbiórka żywności „kilogram dla potrzebujących rodzin z naszej parafii na święta”. Dary można składać do kosza, który znajduje się w kaplicy pod figurą św. Antoniego.
 17. Do środy jeszcze w kaplicy zbierane są przybory szkole dla dzieci z Afryki. Bóg Zapłać wszystkim, którzy włączyli się w to piękne dzieło pomocy.
 18. W Poznańskim Seminarium przy ul. Wieżowej od piątku do niedzieli dni skupienia dla rozeznających powołanie.
 19. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Zofia Nowicka w 102 roku życia, zam OPL 5. Zmarłą parafiankę polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…..
 20. W środę 12 grudnia pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Trzebnicy, oraz Wrocławia. Szczegóły na plakacie. Zostało nam kilka wolnych miejsc.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia adwentu.