Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

1. Dziś po każdej Mszy św. zapraszamy do byłej kaplicy, którą przekształciliśmy w aulę św. Jana Pawła II, aby zapoznać się z wynikami prac i stworzonymi możliwościami.

2. Bezpośrednio po Mszy Świętej o 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci na animowaną historię Starego Testamentu, którą zakończymy naszej przygody z Danielem i jego towarzyszami. Będziemy też rozdzielać role do przedstawienia Wielkanocnego.

3. Gorzkie żale dziś o 15:00.

4. Zapraszamy na Krąg biblijny w najbliższy czwartek o 19:45 do Sali białej w piwnicach domu parafialnego.

5. Zespół młodzieżowo-akademicki ma swoją próbę w czwartki o 19:15 w salce młodzieżowej w piwnicy.

6. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek: dla dorosłych i młodzież po Mszy św. o 8:00 i 18:00 – proszę, aby w tym tygodniu Drogę krzyżową poprowadzili lektorzy naszej parafii. Dzieci zapraszamy na Drogę krzyżową w piątek o 17:00.

7. Osoby wybierających się na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła na Cypr zapraszamy w piątek na Mszę św., Drogę krzyżową i spotkanie przedpielgrzymkowe w kawiarence.

8. Zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów w sobotę o 11:00.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11:00 odbędzie się święcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Książeczki można nabyć w piątek po Drodze krzyżowej o 17:00. Msza św. i spotkanie dla rodziców odbędzie się w poniedziałek 18 marca.

10. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 20 marca.

11. Wszystkim parafianom polecamy troskę o sprawy naszej Archidiecezji – funkcjonowania m.in. instytucji centralnych m.in.: kurii, sądu duchownego, katedry, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Archiwum Archidiecezjalnego, Caritasu. Troskę tę możemy wyrazić składając ofiary na wielkopostna daninę diecezjalną. Koperty na ten cel znajdują się w przedsionkach kościoła i zakrystii.

12. W tym tygodniu biuro parafialne otwarte w poniedziałek i czwartek 16:30-17:30 oraz piątek (po rannej Mszy św. i Drodze krzyżowej) i w sobotę po Mszy św.

13. Dziękujemy bardzo za wszelką troskę o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny. Dziękuję osobom, które kontynuowały sprzątanie po remontach. Dziękuję również za ofiary zebrane w ramach dzisiejszej składki inwestycyjno remontowej.

14. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Ryszard Śron , l. 88, zam. OPL 11 i śp. Irena Marcinkowska, l. 88, zam. Naramowicka 33. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na cały tydzień wszystkim parafianom życzymy serdeczne szczęść Boże!