Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

1. Dzieci, które pragną uczestniczyć w przedstawieniu wielkanocnym mają swoje spotkanie po Mszy św. o 11:00 w kawiarence.

2. Gorzkie żale dziś o 15:00.

3. W tym tygodniu odbędą się rekolekcje szkolne — pod poniedziałku do środy dla ZSS nr 102 i od środy do piątku dla Szkoły Podstawowej nr 29 oraz Liceum Sportowego. Polecamy je waszym modlitwom i jednocześnie prosimy, aby rodzice i dziadkowie zatroszczyli się o obecność dzieci w kościele.

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (także ze ZSS nr 102) zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. (!) i spotkanie.

5. Spotkanie lektorów przed czytaniem Męki Pańskiej odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kawiarence.

6. Młodzież zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19:00 w salce młodzieżowej.

7. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy w środę na Mszę św. i spotkanie.

8. Zapraszamy na Krąg biblijny w najbliższy czwartek o 18:45 do Sali białej w piwnicach domu parafialnego.

9. W najbliższy piątek odbędzie się jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Spotykamy się o godz. 18:40 przy głównym wejściu do kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych.

10. Bardzo serdecznie zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru „Hasło”, który odbędzie się w najbliższą sobotę o 17:00 w nowo wyremontowanej auli św. Jana Pawła II.

11. W przyszłą sobotę i niedzielę młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać palemki. O 10:45 gromadzimy się na rondzie w parku koło kościoła, skąd uroczyście w procesji wejdziemy do kościoła. Zachęcamy do obecności rodziny z dziećmi

12. Wszystkim parafianom polecamy troskę o sprawy naszej Archidiecezji. Troskę tę możemy wyrazić składając ofiary na wielkopostna daninę diecezjalną. Koperty na ten cel znajdują się w przedsionkach kościoła i zakrystii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już daninę.

13. Od dziś do niedzieli Palmowej Grupa Caritas zbiera artykuły żywnościowe przeznaczone dla jadłodajni sióstr elżbietanek. Można je składać do kartonów w przedsionku kościoła. Szczegółowe informacje w gablotach.

14. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i czwartek 16:30-17:30 oraz piątek i w sobotę po Mszy św.

15. Dziękujemy bardzo za wszelką troskę o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny.

16. W minionym czasie do wieczności odeszła nasza parafianka śp. Barbara Jagodzińska, l. 76, zam. OPL 7. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…​

Na cały tydzień wszystkim parafianom życzymy serdeczne szczęść Boże!