Na 30 Niedzielę Zwykłą 25.10. 2015 r.

Na 30 Niedzielę Zwykłą 25.10. 2015 r.

 1. Dziś zbiórka przed kościołem na misje. Bóg Zapłać za wsparcie dzieł prowadzonych przez misjonarzy.
 2. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Spotkanie klubu „Pod dębem Karola” – jutro po wieczornej Mszy Świetej w kawiarence. Temat spotkania: „ Droga do świętości św. Ojca Pio. Gościć będziemy proboszcza parafii św. Ojca Pio na Strzeszynie Greckim ks. Andrzeja Herkta.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy biblijnej.
 5. Spotkanie parafialnej grupy Caritas w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
 6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo o godz 15.00. Na cmentarzach komunalnych będzie prowadzona zbiórka na renowację grobów: Poznaniacy – Rossie.

      W sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 z Uroczystości Wszystkich Świętych.       Zapraszamy w sposób szczególny osoby, które wybierają się na cmentarz i nie będą       miały możliwości w niedzielę uczestniczenia w Mszy Świętej.

 1. Za tydzień w poniedziałek 2 listopada wspomnienie wszystkich zmarłych. O godz 18.00 Msza Święta zostanie odprawiona za wszystkich parafian, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie znicza. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie za jedną dusze zyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 2. Już dziś pragnę bardzo serdecznie zaprosić na uroczystość odpustową, którą będziemy w naszej parafii przezywać w środę 4 listopada o godz. 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Czytelnie wypisane kartki będzie można od jutra wrzucać do skrzyni, która zostanie wystawiona przy ambonce. Od 2 listopada codziennie pół godz. przed wieczorną mszą na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
 4. Polecamy Przewodnik Katolicki, Idziemy i Gość Niedzielny.
 5. Msza Święta i poświęcenie książeczek dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za 2 tygodnie, czyli w niedzielę 8 listopada o godz 16.00. Książeczki można nabyć w sklepiku.
 6. Dnia 8 grudnia pragniemy zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Drezna połączoną z jarmarkiem przedświątecznym. Program jest wywieszony przy kaplicy. Zapisy w biurze.
 7. Na tablicy ogłoszeń można przeczytać o:

– pielgrzymce organizowanej przez Archidiecezje Poznańską na Sycylię, oraz o       korowodzie świętych, który rozpocznie się w piątek na dziedzińcu galerii MM przy       świętym Marcinie. Organizatorzy zapraszają dzieci, aby przebrały się za świętego i zabrały       ze sobą latarkę lub jakikolwiek instrument.

 1. Zapraszamy do parafialnego sklepiku, są kalendarze na przyszły rok, oraz zapraszamy do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i pięknego tygodnia.