III NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2016

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie, oraz na spłatę rat. Pragniemy, aby do Świąt pomnik św. Jana Pawła II został postawiony przed naszym kościołem.

 Są cegiełki, jako pamiątka włączenia się w budowę tego pomnika.

Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Od wczoraj do środy przeżywamy rekolekcje adwentowe, które głosi Filipin   Stanisław Gawlicki. Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich od poniedziałku do środy o godz 10.00 i 18.00 w kościele. Dodatkowa nauka rekolekcyjna w poniedziałek o godz. 19.00.
 2. Zapraszamy na roraty:
  • dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,
  • dla dzieci wyjątkowo od poniedziałku do środy o godz. 17.00, a w czwartek i piątek o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej:
  • klasa I – wtorek o godz. 17.00
  • klasa II – środa o godz. 17.00
  • klasa III – czwartek o godz. 18.00
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III w wtorek o godz. 19.00 w kaplicy.
 5. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klasy II – grupa dziewczyn w środę o godz. 19.00
 6. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 9.45 i 17.45.
 7. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 8. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00 w kawiarence.
 9. Chorych z spowiedzią i Komunią Świętą świąteczną, do których nie przychodzimy w I sobotę miesiąca odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9.30. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 10. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na Betlejem w Poznaniu. Dnia 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli o godz. 18.00 w arenie będą śpiewane najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w wykonaniu m. in. Natalii Niemen, Mariki, Piotra Cugowskiego i innych. Bilety można w cenie 40 zł nabyć w zakrystii. Szczegóły na plakacie.
 11. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 12. Pod chórem przy konfesjonałach można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym, opłatki, bombki z nadrukiem wnętrza naszej świątyni jako cegiełkę – pamiątkę poświęcenia naszego kościoła, oraz wieńce adwentowe, które wykonały dzieci niepełnosprawne.
 13. Jeszcze do środy trwa w naszej parafii akcja świąteczna: „kilogram na święta dla uboższych rodzin z naszej parafii. Dary takie jak: mąka, makaron, cukier, słodycze i inne produkty można wkładać do kosza, który znajduje się w kaplicy pod figurą św. Antoniego. Bóg Zapłać za ten dar miłosierdzia względem tych, którzy są w potrzebie.
 14. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są różnego rodzaju artykuły świąteczne jak również zestawy kolędowe.

Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i owocnego przeżycia

 kolejnego tygodnia adwentu.