Na V Niedzielę Wielkiego Postu 7. 04. 2019r.

 1. Dziś przed kościołem jest możliwość złożenia ofiary do puszki na jałmużnę postną oraz na kwiaty do grobu Pańskiego. Za okazane serce składamy Bóg Zapłać.
 2. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, a po nich dodatkowa Msza Święta.
 3. Spotkanie parafialnej grupy Caritas w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 4. Muzyczne wielbienie z wspólnotą: „Poznanie Jezusa” w poniedziałek o godz 19.00 w kaplicy.
 5. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy 3 Gimnazjum w poniedziałek o godz 18.30 w kawiarence.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą uczestniczyć w lipcowym obozie formacyjno-wypoczynkowym w Kołobrzegu w środę o godz 19.00 w kawiarence.
 7. W piątek droga Krzyżowa po rannej Mszy Świętej, a po wieczornej – ulicami naszego osiedla. Proszę o zabranie świec. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 8. W sobotę I spowiedź dla dzieci przed Komunią Świętą o godz 9.00, a dla dzieci z szkoły nr 102 o godz 10.15.  Próbna spowiedź dla dzieci z szkoły nr 29 w poniedziałek o godz 16.00, a dla dzieci z szkoły 38 i innych szkół w wtorek o godz 16.00 w kaplicy.
 9. Za tydzień – niedziela palmowa. Podczas każdej mszy świecenie palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem, a ofiary będą przeznaczone na budowę kamiennej ściany ołtarzowej. Dzieci o godz 10.40 gromadzą się przed szkołą nr 29 z palmami.
 10. Za tydzień 2 niedziela miesiąca tzw. niedziela budowlana.
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego, oraz nowy nr parafialnej gazetki „U Boromeusza”. Ofiary z tej gazetki będzie przeznaczone na pokrycie kosztów wydruku.
 12. Za ofiary składane na daninę diecezjalną w czasie Wielkiego Postu do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy – Bóg Zapłać.
 13. Inscenizacja Męki Pańskiej na Cytadeli za tydzień w sobotę o godz 20.00.
 14. Zapraszamy do parafialnego sklepiku – są artykuły świąteczne i I Komunijne.
 15. Bóg Zapłać wszystkim którzy podzieli się sercem włączając się w akcje 1 kg dla potrzebujących rodzin na święta. Dary będą wydawane od poniedziałku do środy po rannej i wieczornej Mszy Świętej.
 16. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone karteczki z propozycją dobrego uczynku na kolejny tydzień Wielkiego Postu.
 17. Ministranci przed kościołem rozprowadzają czekoladowe baranki. Dochód zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd ministrancko-młodzieżowy.
 18. Za tydzień na Mszy Świętej o godz 12.15 śpiewał będzie Poznański Chór Nauczycieli pod dyrekcją profesora Ryszarda Łuczaka.
 19. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Regina Stankowska w 89 r. życia, zam. OPL 12. Zmarła polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu………

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu