Na 5 Niedzielę Zwykłą 9. 02. 2020r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. W maju tego roku na 100 lecie urodzin Jana Pawła II, chcemy zbudować w naszej świątyni organy piszczałkowe z 24 głosami. W związku z tym pojawiły się nowe papierowe cegiełki z wizualizacją jako pamiątkę włączenia się w to piękne Boże dzieło, które będzie można nabywać po Mszy Świętej przed kościołem, a cegiełki srebrne lub złote w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Serdeczne Bóg Zapłać składamy kolejnym 4 rodzinom, które nabyły 2 złote i 2 srebrne cegiełki. Fundatorów tych cegiełek pragniemy umieścić na tabliczkach pamiątkowych na organach.

Wszystkim dobrodziejom składamy Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Muzyczne wielbienie ze wspólnotą „Poznanie Jezusa” jutro o godz 19.00 w kaplicy.
 2. W wtorek będziemy przeżywać wspomnienie M. B. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych w najbliższą sobotę o godz 10.00. Po Mszy Świętej dla chorych spotkanie w kawiarence. Prosimy członków rodzin lub sąsiadów o pomoc chorym w dotarciu do naszej świątyni.
 3. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence, a adoracja od godz 17.15.
 4. Spotkanie parafialnej Caritas w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 5. W piątek ze względu na święto świętych Cyryla, Metodego i Walentego Arcybiskup udzielił dyspensy i nie obowiązuje post.
 6. Za tydzień o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie świec dzieciom I Komunijnym.
 7. Za tydzień zbiórka przed kościołem do puszek na misje.
 8. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 9. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 10. Klub Maluszka u Boromeuszka serdecznie zaprasza na koncert dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych pt. „Inspirująca Italia”, który odbędzie się w najbliższą środę o godz. 13:00 w kawiarence.
 11. Z okazji kolejnego Światowego Dnia Chorego w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej za tydzień w niedzielę o godz 13.30 Msza Święta z błogosławieństwem Lourdes, którą odprawi ks. bp Grzegorz Balcerek.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Izabela Klita w 81 r. życia, zam ul. Sołtysia, śp. Władysława Marcińczak w 84 r. życia, zam. OPL 14,                śp. Ryszard Mikołajczak w 69 r. życia, zam. ul. Kmieca, śp. Mieczysława-Ewa Dominikowska w 82 r. życia, zam. ul. Wójtowska, oraz śp. Janusz Godlewski w 63 r. życia, zam ul. Serbska 12. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu…..

Parafianom i gościom życzymy Bożego tygodnia.