Na 31 Niedzielę Zwykłą 1 listopada 2020r.

 1. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz 8.00, 10.00 i 18.00. Msza Święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona za wszystkich, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy członków rodzin do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie znicza.

W środę uroczystość św. Karola Boromeusza – w naszej parafii – odpust.

Suma odpustowa o godz 18.00, którą miał odprawić Ksiądz Biskup Adrian Galbas, ale ze względu na strefę czerwoną przesunęliśmy jego przyjazd na następny rok. W tym roku  zastąpi Go jako główny sumista ks. Bartek. Dodatkowa Msza Święta o godz 10.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w tym wielkim parafialnym święcie.

 1. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii w środę o godz 18.00.
 1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz 17.00 do 18.00.
 2. Spowiedź w piątek dla młodzieży od godz 19.00, a Msza Święta o godz 19.30.
 3. Nabożeństwo I soboty po Mszy Świętej o godz 8.00.
 4. W sobotę od godz. 9.00 Ks. Bartek i ks. Paweł odwiedzą chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą.
 1. Za tydzień w naszej parafii II niedziela miesiąca tzw. niedziela budowlana.
 1. Za tydzień Msza Święta i poświęcenie książeczek dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej o godz 16.00. Książeczki można nabywać w sklepiku.
 2. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego oraz zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 3. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać!
 4. Serdeczne Bóg Zapłać składamy 2 rodzinom, które nabyły 1 srebrną i 1 złotą cegiełkę jako pamiątkę włączenia się w budowę organów. Fundatorów tych cegiełek pragniemy umieścić na tabliczkach pamiątkowych na organach.
 • Przy wyjściu z kościoła, na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Czytelnie wypisane kartki można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiona przy ambonce. Od jutra codziennie o 17.30 na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
 1. W tym roku Ojciec święty wydał specjalny dekret dot. Odpustu za zmarłych. Można go uzyskać w ciągu całego miesiąca listopada, spełniając podstawowe warunki: przystąpić do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówić na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego. Dla osób starszych i będących w kwarantannie warunki to: uczestnictwo we Mszy Św. za pomocą środków społecznego przekazu, przyjęcie komunii duchowej wraz z odmówieniem modlitwy za Zmarłych (Różaniec, Koronka lub inna modlitwa przed wizerunkiem Pana Jezusa lub Maryi) lub też wypełnienie uczynków miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 1. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bernard Ratajczak w 80 r. życia, zam. OPL 12, oraz śp. Ludomira Kaczmarek w 89 r. życia, zam OPL 10. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu….

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego tygodnia.