na 32 Niedzielę Zwykłą 8. 11. 2020r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Jesteśmy w oczekiwaniu na przyjazd komisji z Kurii Metropolitalnej, która ma dokonać odbioru instrumentu. Organy chcemy poświęcić w sobotę 12 grudnia o godz. 18.00. Przed kościołem można nabyć cegiełki z wizualizacją jako pamiątkę włączenia się w to piękne dzieło, a cegiełki srebrne lub złote w zakrystii lub w biurze parafialnym. Serdecznie Bóg Zapłać składamy rodzinie, która w tym tygodniu nabyła złotą cegiełkę.

Wszystkim dobrodziejom składamy Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Dziś o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie książeczek dzieciom I Komunijnym.
 2. W środę wspomnienie św. Marcina i Święto Niepodległości. Dodatkowa Msza Święta o godz 10.00 za naszą Ojczyznę.
 3. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży:
 • Klasa 7 – spotkanie online w czwartek o godz. 19.00
 • Klasa 8 – spotkanie online we wtorek o godz. 19.00

Link do spotkania będzie umieszczony na stronie parafialnej i na Facebook’u w dniu spotkania.

 1. Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Wypisane kartki można wrzucać do skrzyni, która jest wystawiona przy ambonce. Codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą Świętą na różańcu  modlimy się za naszych zmarłych.
 1. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego.
 2. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są do nabycia małe kalendarzyki z informacjami o parafiach poznańskich.
 1. W tym roku Ojciec święty wydał specjalny dekret dot. Odpustu za zmarłych. Można go uzyskać w ciągu całego miesiąca listopada, spełniając podstawowe warunki: przystąpić do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówić na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego. Dla osób starszych i będących w kwarantannie warunki to: uczestnictwo we Mszy Św. za pomocą środków społecznego przekazu, przyjęcie komunii duchowej wraz z odmówieniem modlitwy za Zmarłych (Różaniec, Koronka lub inna modlitwa przed wizerunkiem Pana Jezusa lub Maryi) lub też wypełnienie uczynków miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień, a kiedy ustaną przeszkody wyspowiadać się i przyjąć komunię św.
 1. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Wojciech Grygier w 83 r. życia, zam. OPL 13. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu…
 2. Przypominamy o zasadach sanitarnych: o noszeniu maseczki, dystansie 1,5 m (także w procesji komunijnej) oraz dezynfekcji rąk.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.