29 Niedziela Zwykła – 17 października 2021

 1. Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim za przeżyty czas Nawiedzenia Matki Bożej. Był to rzeczywiście czas łaski dla naszej wspólnoty parafialnej. Więcej słów podziękowania i podsumowania w dzisiejszej homilii.
 2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu:
 • poniedziałek, wtorek, środa i piątek po wieczornej Mszy Św.
 • sobota i niedziela o godz. 17.30
 • w czwartek o godz. 20.30
 • dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00
 1. Adoracje Najświętszego Sakramentu:
 • każdego dnia przed wieczorną Mszą św. (oprócz czwartków)
 • w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. aż do godz. 21.00. W tym czasie modlitwa w ciszy i okazja do spowiedzi. O godz. 20.30 różaniec.
 1. W najbliższy piątek 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i kolejna rocznica poświecenia naszego kościoła. Nasza świątynia to wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II.

Udało się na ten dzień dla naszej Parafii sprowadzić sutannę, piuskę, pas i buty św. Jana Pawła II. Nie było to łatwe, ale z Boża i ludzką pomocą udało się. Przez cały dzień w naszym kościele będą one wystawione. W tej sutannie, piusce i butach św. Jan Paweł II przemierzał cały świat głosząc Chrystusa. Po Nawiedzeniu Matki Bożej otrzymaliśmy kolejny prezent od Pana Boga, możliwość uczczenia relikwii świętego, który cały oddał się Matce Bożej. Sutanna, pas, piuska i buty św. Jana Pawła II będą w naszej świątyni od godz. 8.00 rano do Mszy św. wieczornej. Przez cały dzień będzie można wejść do kościoła, oddać cześć relikwiom, przypomnieć sobie wydarzenia związane z minionym pontyfikatem i wysłuchać przemówień papieskich. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji całej naszej Wspólnoty, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. proboszcz Waldemar Szkudlarek.

Bardzo zachęcamy do skorzystania z kolejnego czas łaski.

Po Mszy św. spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • schola dorosłych w środę o godz. 19.30
 • wszyscy ministranci we wtorek o 19.15
 1. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać po Mszach św. dobrowolne ofiary na cele misyjne kościoła.
 2. Od dzisiejszej niedzieli można zabierać kartki, na których będzie można zapisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wymienianek. Zostały one wystawione przy wejściu do kościoła. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która będzie wystawiana przed Mszami św. przy ambonie. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Będziemy się modlić za zmarłych w listopadzie na różańcu.
 3. W zakrystii można nabyć pamiątkowe zdjęcie z Nawiedzenia Matki Bożej. Zachęcamy!
 4. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 5. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga po wieczną nagrodę śp. Stefan Adamski w 82 roku życia, zamieszkały OPL 4, sp. Janina Kalka w 95 roku życia, zamieszkała OPL 2, śp. Grzegorz norek w 69 roku życia, zamieszkały ul. Wilczak.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wołając… Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 1. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.
 2. Dane parafii:

strona internetowa: www.boromeusz.pl,

facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań,

konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121,

tel. parafialny 662 589 800