30 Niedziela Zwykła – 24 października 2021

 

 1. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu:
 • poniedziałek, wtorek, środa i piątek po wieczornej Mszy Św.
 • sobota i niedziela o godz. 17.30
 • w czwartek o godz. 20.30
 • dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00
 1. Adoracje Najświętszego Sakramentu:
 • każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. (oprócz czwartków)
 • w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. aż do godz. 21.00. W tym czasie modlitwa w ciszy i okazja do spowiedzi. O godz. 20.30 różaniec – w tym tygodniu prowadzony przez Wspólnotę Różaniec Przytulaniec.
 1. Spowiedź w naszej parafii:
 • każdego dnia od poniedziałku do soboty około pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św.,
 • w każdy czwartek od godz. 18.45 do 21.00,
 • w niedziele przed poranną Mszą św. około pół godziny, przed innymi Mszami w miarę możliwości, przed wieczornymi Mszami około pół godziny,
 • w razie potrzeby zawsze można poprosić kapłana.
 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • schola dorosłych w środę o godz. 19.00,
 • schola młodzieżowa w czwartek o godz. 19.00,
 • ministranci młodsi w sobotę o godz. 11.00.
 1. Organizujemy wyjście do kina na film „Fatima” w najbliższą środę 27 października. Spotkanie przy kościele o godz. 8.50. Koszt 15 zł. Zapisy dziś po Mszach św. w zakrystii. Zachęcamy do udziału, ponieważ film jest bardzo ciekawy i wartościowy.
 2. Rodzice, którzy pragną posłać swoje dziecko do wczesnej Komunii Św. (w wieku około 5/6/7 lat) zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 19.15 do kawiarenki parafialnej.
 3. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę do kościoła na godz. 11.00. Warto być ministrantem!
 4. Tworzymy nowy Krąg Domowego Kościoła. Zainteresowane młode małżeństwa zapraszamy na krótkie spotkanie w najbliższy poniedziałek 25 października na godz. 19.30 do kawiarenki parafialnej. Warto należeć do Wspólnoty!
 5. Dziś przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na cele misyjne kościoła. Bóg zapłać!
 6. W przyszłą niedzielę 31 października, organizujemy Balik Wszystkich Świętych HOLY WIN prowadzony przez animatorów ze Wspólnoty Świętej Rodziny! Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci od 0 do 11 lat wraz z rodzicami. Zachęcamy do przebrania dzieci za ich świętych patronów, innych wybranych świętych lub postacie biblijne. (Przy tej okazji warto nauczyć dziecko kilku wiadomości o postaci.) Zaczniemy w kawiarence o godz. 17.00 modlitwą, a następnie o godz. 17.15 rozpocznie się około półtoragodzinna zabawa, połączona z prezentacją świętych. Zachęcamy do zgłoszenia uczestnictwa w balu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, co pozwoli lepiej przygotować bal. https://forms.gle/o9KiMhSnrn2rczjY6
 7. Przy wejściu do kościoła na stolikach są wyłożone kartki, na których można zapisywać imiona i nazwiska naszch bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wymienianek. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiana przed Mszami św. przy ambonie. Bóg zapłać za składane ofiary przy tej okazji. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Będziemy się modlić za zmarłych w listopadzie na różańcu.
 8. Już dziś informujemy, że Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada według porządku niedzielnego.
 9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 10. Słowo podziękowania:
 • osobom, które dołączyły do Wspólnoty Różańcowej – ponad 40 osób
 • osobom, które w piątek uczestniczyły w odpuście św. Jana Pawła II
 • za wszelkie wsparcie, życzliwość i ofiary składane na funkcjonowanie naszej Wspólnoty Parafialnej
 1. W tym tygodniu odeszła do Pana Boga po wieczną nagrodę śp. Alina Łabudzka w 76 roku życia, zamieszkała ul. Naramowicka.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wołając… Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 1. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.
 2. Dane parafii:

strona internetowa: www.boromeusz.pl,

facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań,

konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121,

tel. parafialny 662 589 800