31 Niedziela Zwykła – 31 października 2021

 1. W najbliższy poniedziałek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo  o godz. 15.00. W każdy dzień listopada można  uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 2. Modlitwa za zmarłych – wymienianki w tym tygodniu:
 • we wtorek o godz. 9.30 i 17.30
 • w środę o godz. 17.30
 • w sobotę i niedzielę o godz. 17.30
 1. Przy wejściu do kościoła na stolikach są wyłożone kartki, na których można zapisywać imiona i nazwiska naszch bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wymienianek. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiana przed Mszami św. przy ambonie. Bóg zapłać za składane ofiary przy tej okazji. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Za zmarłych będziemy modlić się przez cały listopad przed Mszami wieczornymi.
 2. We wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w ciągu minionego roku tj. od listopada 2020 do chwili obecnej. Wspomnimy ich z imienia i nazwiska. Rodziny zmarłych rodzin prosimy o zabranie znicza.
 3. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej i różańcu spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 1. W najbliższy czwartek 4 listopada obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza czyli nasz parafialny odpust. To jakby imieniny parafii. Suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie biskup Adrian Galbas SAC. Wszystkich parafian, Przyjaciół i związanych z naszą parafią bardzo zapraszamy! 
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca, dlatego:
 • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. aż do godz. 21.00. Pierwsze pół godziny modlitwy poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego modląc się o nowe powołania i za powołanych. Następnie modlitwa w ciszy i o godz. 20.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Rady Duszpasterskiej. W tym tygodniu z racji odpustu parafialnego nie będzie okazji do spowiedzi w czasie adoracji,
 • w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od      17.00. Co piętnaście minut będzie udzielana Komunia Św. dla dzieci.
 • w sobotę o godz. 7.40 Godzinki, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Nieopalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, piętnastominutowe rozważanie i różaniec
 • w sobotę obchód chorych i starszych parafian z Komunią Św. od godz. 9.30. Nowych parafian prosimy zgłaszać w biurze parafialnym
 • w sobotę o godz. 18.00 Msza św. z wielbieniem, a o godz. 19.00 czas wielbienia dla Młodych
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Parafialna Caritas po Mszach św. będzie rozprowadzała rogale z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Marcina
 • na Mszy o godz. 12.15 będziemy gościli Chór Kameralny „Armia św. Jerzego”. Po Mszy św. odbędzie się koncert muzyki patriotycznej. Bardzo zachęcamy do udziału.
 1. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 1. W tym tygodniu odeszła do Pana Boga po wieczną nagrodę śp. Aleksandra Hakowska w 85 roku życia, zamieszkała OSP 7. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wołając… Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.
 1. Dane parafii:

strona internetowa: www.boromeusz.pl,

facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań,

konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121,

tel. parafialny 662 589 800