4. Niedziela Zwykła 30 stycznia 2022 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 będzie śpiewał Poznański Chór Projektowy pod dyrekcją Przemysława Piechockiego. Natomiast po Mszy św. tj. ok. godz. 13.00 odbędzie się 40 minutowy koncert. Bardzo zapraszamy!

Tym koncertem zakończymy czas Bożego Narodzenia i do środy zostanie zdemontowany żłóbek w naszym kościele.

 1. W najbliższą środę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszach świętych będziemy zbierać dobrowolne ofiary na klasztory klauzurowe. Prosimy przyjść na Eucharystię ze świecami. O godz. 18.00 Msza w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i spotkanie.
 2. W najbliższy czwartek:
 • wspomnienie św. Błażeja, męczennika, który pochodził z Cezarei Kapadockiej. Studiował filozofię, został jednak lekarzem. Po pewnym czasie porzucił swój zawód i rozpoczął życie na pustyni. Ze św. Błażejem związana jest historia cudownego uleczenia syna pewnej kobiety, któremu gardło przebiła ość i nie można było jej usunąć. Chłopcu groziło uduszenie. Istnieje stary zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec woskowych, którymi później udziela się specjalnego błogosławieństwa. W naszej parafii po Mszy porannej i wieczornej będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo, które ma pomóc w chorobach gardła.
 • po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu aż do godz. 21.00. Od godz. 18.45 do 19.15 adorację będą prowadzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium modląc się o nowe powołania kapłańskie i za powołanych Następnie modlitwa w ciszy. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Przez cały czas adoracji okazja na dłuższą spowiedź.
 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:
 • w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17.00. Co piętnaście minut będzie udzielana Komunia Św. dla dzieci.
 • w sobotę o godz. 7.40 Godzinki, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Nieopalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, piętnastominutowe rozważanie i różaniec
 • w sobotę obchód chorych i starszych parafian z Komunią Św. od godz. 9.30. Nowych parafian prosimy zgłaszać w biurze parafialnym
 • w sobotę o godz. 18.00 Msza św. z wielbieniem, a o godz. 19.00 czas wielbienia dla Młodych.
 1. Jeszcze w tym tygodniu trwają ostatnie wizyty kolędowe, dlatego biuro parafialne jeszcze czynne po porannej lub wieczornej Mszy św. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub esemesowy.
 2. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00.
 3. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 4. W tym tygodniu do Pana Boga po wieczną nagrodę odeszli nasi parafianie: śp. Aleksandra Jasiak w 71 roku życia, zamieszkała ul. Zagrodnicza, śp. Mirosława Leonarska w 81 roku życia, zamieszkała OPL 9, śp. Maria Glema w 91 roku życia, zamieszkała OPL 11, śp. Andrzej Grzegorek w 71 roku życia, zamieszkały OPL5. Polecamy ich Miłosierdzi Bożemu…
 5. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!