Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Miłosierdzia Bożego
24 kwietnia 2022 r.
Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

1. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
Gościmy w naszej Wspólnocie Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Warszawy. Do tego zakonnego Zgromadzenia należała św. Siostra Faustyna Kowalska. Cieszymy się obecnością Sióstr i dziękujemy za świadectwo orędzia Bożego Miłosierdzia.
Dzisiejszej niedzieli:
• o godz. 13.30 grupa dzieci młodszych przyjmie Chrystusa po raz pierwszy w Komunii Świętej,
• o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia,
• po Mszach św. zbieramy dobrowolne ofiary na działania Caritas Archidiecezji Poznańskiej (Dom Dziecka, świetlice socjoterapeutyczne, jadłodajnie i wiele innych dzieł). Bóg zapłać za wsparcie tego ważnego dzieła!
2. Spotkania w tym tygodniu:
• młodzież z klasy 8, która przygotowuje się do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00
• schola młodzieżowa w czwartek o godz. 19.00
• rodzice ministrantów w czwartek o godz. 19.00
3. W tym tygodniu na Mszach św. o godz. 18.00 dzieci z wczesnej Komunii Świętej będą przezywały swój tzw. „Biały Tydzień”.
4. W najbliższy wtorek dzieci Pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami udają się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej do Lichenia. Wyjazd o godz. 7.00 rano z parkingu naszego kościoła.
5. Organizujemy pielgrzymkę dla „Wspólnoty Różaniec Przytulaniec” śladami błogosławionego Edmunda Bojanowskiego do Grabonogu. Wyjazd autokarem w sobotę 7 maja o godz. 8.00. Osoby, które już się zapisały u swoich zelatorów prosimy o uregulowanie kosztów wyjazdu przynosząc do zakrystii w przyszłą niedziele w zaklejonej kopercie z imieniem i nazwiskiem 50 zł. od osoby.
6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej aż do godz. 21.00. W tym czasie okazja do spowiedzi. O godz. 20.30 różaniec prowadzony przez Wspólnotę Domowego Kościoła. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
7. W przyszłą niedzielę 1 maja nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
8. Odszedł z naszej Wspólnoty parafialnej do Pana Boga po wieczną nagrodę
• śp. Wojciech Szydłowski, lat 66, zamieszkały OPL 1
9. Życzymy dobrej niedzieli!