Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jesusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

1. Dziś naszej parafii gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

2. W dzisiejszych czasach refleksja nad naszą wiarą w Kościół Chrystusowy wydaje się niezwykle potrzebna. Pomni na słowa św. Hieronima „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”, które od tylu wieków rozbrzmiewa w sercach i umysłach chrześcijan, czujemy się zmotywowani, aby na progu nowego roku duszpasterskiego pochylić się nad przesłaniem Biblii na temat Kościoła. Jako wspólnota parafii pw. św. Karola Boromeusza w Poznaniu zorganizowaliśmy Tydzień Biblijny w dniach 21-27 listopada 2022 r. Każdego dnia od poniedziałku do piątku tygodnia poprzedzającego nowy rok liturgiczny o 19:00 odbędą się wykłady prowadzone przez poznańskich biblistów, natomiast w sobotę o 19:00 spotkamy się z żywym słowem Bożym czytanym przez aktorów. Teksty biblijne będą przeplatane utworami organowymi. W niedzielę inaugurującą nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski zapraszamy na Eucharystię o 12:15, której przewodniczyć będzie nasz Pasterz, Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

3. Próba scholi dorosłych we wtorek o 19:00. Zapraszamy także nowe osoby.

4. Próba zespołu młodzieżowego w czwartek o 19:00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21:00. Proszę, aby różaniec o 20:30 poprowadzili członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. Zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o 11:00.

7. Pod chórem po mszach św. rozprowadzamy katolickie kalendarze adwentowe dla dzieci w cenie 10 zł.

8. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i środ 16:30–17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30–9:00. Wyjątkowo biuro będzie nieczynne w środę.

9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czas rekolekcji parafialnych. Rekolekcje poprowadzi salezjanin – ks. Andrzej Godyń. Na każdej Mszy św.

10. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

11. Dziękujemy bardzo za wszelką troskę o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.