Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:
∙ Drogi krzyżowe: dla dorosłych i młodzież po Mszy św. o 8:00 i 18:00 – proszę, aby w tym tygodniu Drogę krzyżową poprowadzili członkowie Różańca Przytulańca. Dzieci zapraszamy na Drogę krzyżową w piątek o 17:00.
∙ Gorzkie żale w niedzielę o 15:00.
2. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie dla ministrantów starszych.
3. Członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w środę na Mszę św. i spotkanie w kawiarence.
4. Także w środę zapraszamy rodziców młodzieży z klas 8, która przyjmie sakrament bierzmowania 24.03, na Mszę św. w ich intencji i spotkanie.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
● w czwartek — zapraszamy na Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań do kapłańskich, misyjnych i zakonnych po Mszy św. wieczornej. Proszę, aby różaniec o 20:30 poprowadzili członkowie Domowego Kościoła.
● w piątek — Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi po Drodze krzyżowej dla dzieci (ok. 17:15)
● w sobotę — 7:40 Godzinki, 8:00 Msza św. wynagradzająca Nieopalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, następnie piętnastominutowe rozważanie i różaniec
— ks. Jakub odwiedzi swoich chorych z sakramentami. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w następnym tygodniu.
6. W czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów, które będzie dotyczyło wakacyjnego wyjazdu oraz spraw bieżących. Prosimy o liczny udział. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca nie ma zbiórki dla ministrantów i kandydatów.
7. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Zbigniew Szlachetka.
11. W tym tygodniu biuro parafialne otwarte w środa 16:30-17:30 oraz piątek 8:30-9:00.
12. Trwają prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom za złożone ofiary na cele remontowe i inwestycyjne oraz wszelkie przelewy na konto parafialne. Dziękujemy bardzo za wszelką troskę o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny.
13. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Urszula Drabik (l. 91) zam. Wilczak 4, śp. Józef Graczyk (l. 90) zam. OPL 8 oraz śp. Janina Ignasiak (l. 92) zam OPL 10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na cały tydzień wszystkim parafianom życzymy serdeczne szczęść Boże!

Parafia pw. św. Karola Boromeusza — os. Pod Lipami 100; 61-638 Poznań

tel.: 662 589 800
mail: boromeusz@archpoznan.pl www.boromeusz.pl
facebook: Parafia św. Karola Boromeusza w Poznaniu
konto: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121