Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wniebowsąpienia – 21 maja 2023 r.

1. Nabożeństwa majowe każdego dnia maja o 17:30. W soboty i niedziele maja zapraszamy na wieczory maryjne przy krzyżu o 20:45.

2. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek o 18:50 w domu parafialnym.

3. We wtorek spotkanie młodzieży o 19:00 w salce w piwnicy.

4. Krąg biblijny w najbliższą środę po Mszy św. (19:00) w sali białej w piwnicy. Będziemy rozmawiali o losach i losowaniach w Piśmie Świętym oraz o rybie Jonasza.

5. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam w czwartek na Mszę św. i ostatnie spotkanie w kawiarence.

6. W piątek – 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o 18:00, którą odprawimy W intencji matek naszej parafii oraz matek naszych parafian – zarówno żyjących, jak również zmarłych.

7. W sobotę zbiórka dla kandydatów o 10:00 i dla ministrantów o 11:00.

8. W sobotę przeżywać będziemy nabożeństwo Wigilii Zesłania Ducha Św. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania oraz kandydatów do tego sakramentu. Modlitwy prowadzone przez młodzież rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej, czyli o 19:00.

9. Z radością informujemy, że w sobotę 27 maja br. o godz. 10:00 w Katedrze Poznańskiej Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki udzieli święceń kapłańskich ośmiu Diakonom. Zapraszając na tę uroczystość polecamy ich modlitwom wszystkich parafian, zwłaszcza chorych i cierpiących. Waszej modlitwie polecamy również 9 księży, którzy przeżywają 60. rocznicy kapłaństwa (w tym ks. bpa Zdzisława Fortuniaka), 18 księży, którzy przeżywają złoty jubileusz kapłaństwa (w tym ks. abp-ów Stanisława Gądeckiego i Marka Jędraszewskiego oraz ks. bpa Romualda Kujawskiego) i 8 księży, którzy przeżywają swój srebrny jubileusz.

10. Z okazji 40 rocznicy Pierwszej Wizyty św. Jana Pawła II w Poznaniu pragniemy zorganizować Parafialny Rajd Samochodowy w niedzielę 18.06 br. Wyjedziemy spod kościoła o 14:00. W programie konkurencje dla kierowców i pasażerów na placu manewrowym, wiedzenie, radosne konkurencje rodzinne pomiędzy ekipami zakończone grillowaniem w gospodarstwie agroturystycznym. Zapisy w zakrystii.

11. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i czwartek(!) w godz. 16:30-17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30-9:00.

12. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego.

13. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialnym. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za przepiękny kielich mszalny – dar wdzięczności dla naszej parafii.

14. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa cały tydzień