Ogłoszenia duszpasterskie

16. Niedziela Zwykła – 23 lipiec 2023 r.

1. Dziś, w niedzielę przed wspomnieniem św. Anny i Joachima, przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Hasło tego dnia brzmi: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”.Z tej okazji można uzyskać zarówno dla siebie, jak i dusz czyścowych pod zwykłymi warunkami, jakimi są komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Papieża.Pamiętajmy w modlitwie o budowaniu dobrych relacji między pokoleniami.

2. Także dziś po wszystkich mszach św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy wyjeździe z parkingu ksiądz będzie święcił pojazdy i błogosławił kierowców. Ze względu na małą ilość miejsc przy naszym parkingu po Mszy św. o 12:30 dodatkowo święcenie będzie odbywać się po Mszy aż do godz. 13:45, tak, aby osoby przychodzące pieszo mogły swobodnie wrócić po auto. Po Mszy św. 11:00 zostaną również poświęcone rowery, hulajnogi, wrotki i inne pojazdy jednośladowe. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na cele misyjne. Bardzo zachęcamy do poświecenia samochodów i zawierzenia św. Krzysztofowi swoich podroży.

3. w przyszłą niedzielę siostry dominikanki będą zbierać ofiary na funkcjonowanie prowadzonego przez nie Domu Opieki Społecznej w Mielżynie.

4. Można się jeszcze zapisywać w zakrystii lub biurze parafialnym na jedenastodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 15-25 października br. z bardzo ciekawym programem.

5. Biuro parafialne otwarte w lipcu i sierpniu w dni powszednie bezpośrednio po mszach św. o 8:00 i 18:00.

6. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego.

7. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialnym. Dziękuję za posprzątanie kościoła, domu parafialnego i terenów przykościelnych

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli, a dzieciom i młodzieży bezpiecznych i Bożych wakacji.