Ogłoszenia duszpasterskie

22. Niedziela Zwykła – 3 września 2023 r.

1. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 zostanie odprawiona o 10:15. Dzieci naszej parafii, ich rodziców i nauczycieli zapraszamy tego dnia na Mszę św. modlitwą z błogosławieństwem dla nich o 18:00.

2. Rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić dzieci we wrześniu zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św.

3. We wtorek na 19:00 ks. Jakub zapraszam na spotkanie organizacyjne grupy młodzieżowej naszej parafii. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się we wspólne zgłębianie wiary i działać razem w nowego roku szkolnego.

4. Członkowie Wspólnoty Żywego Różańca mają swoje spotkanie w środę po Mszy św., która zostanie odprawiona również w ich intencji.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. aż do 21:00. Pierwsze pół godziny modlitwy poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego modląc się o nowe powołania i za powołanych. Proszę, aby różaniec o 20:30 poprowadzili szafarze naszej parafii.

6. Spotkania Kręgu Biblijnego w tym roku będą odbywały się w czwartki co tydzień. W pierwszy czwartek miesiąca spotkania będą trwały do 20:00, aby umożliwić Adorację Najświętszego Sakramentu. W najbliższy czwartek spotkanie odbędzie się w Auli Jana Pawła II o 18:50. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać Słowo Boże i uczyć się jest wprowadzać w życie.

7. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy w piątek na Mszę św. i spotkanie w kawiarence.

8. W najbliższą sobotę o 11:00 odbędą się Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Przejazd na koronację i powrót są bezpłatne. Wyjazd z Poznania o godz. 7.15. Powrót z Kobylina o godz. 15:00, przyjazd do Poznania o godz. 16:51.

9. W sobotę zapraszamy ministrantów starszych i młodszych na pierwszą powakacyjną zbiórkę o godzinie 11.

10. Już dziś informujemy, że:
— w przyszłą niedzielę modlić będziemy się szczególnie za budowniczych i dobrodziejów naszej parafii, oraz będziemy mogli wyrazić naszą troskę o remonty i inwestycje
—spotkanie członków Różańca Przytulańca odbędzie się w poniedziałek 11.09
—rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w maju przyszłego roku zapraszamy w środę 13.09

11. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym.

12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Aniela Mańkowska – l. 86, zam. OPL 6. Wieczny odpoczynek racz jej dać Pani

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.