Na 3 Niedzielę Wielkanocną

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na 3 Niedzielę Wielkanocną 15. 04. 2018 r.

 1. Dziś na zakończenie tygodnia miłosierdzia zbiórka przed kościołem na Caritas Archidiecezjalną. Bóg Zapłać za okazaną pomoc potrzebującym.

 2. Spotkanie dla młodzieży klasy II gimnazjum w poniedziałek o godz 17.00 lub 17.45.

 3. Spotkanie dla młodzieży klasy VII:

 • grupa chłopców w środę o godz 19.00

 • grupa dziewczyn w czwartek o godz 19.00

 1. Spotkanie Bractwa Nauki Chrześcijańskiej w czwartek o godz 19.00 w kawiarence na temat: Duch Święty w teologii.

 2. W piątek o godz 19.30 spotkanie dla młodzieży.

 3. W sobotę I spowiedź dla dzieci przed I Komunią Świętą: grupa I – o godz 9.00, grupa II – o godz 10.00.

 4. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce. Bóg Zapłać.

 5. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Są różnego rodzaju artykuły mogące służyć jako prezent I Komunijny.

 6. Polecamy: Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego.

 7. Od 11 do 15 czerwca pragniemy zorganizować 5 dniową parafialną pielgrzymkę śladami bł. Jerzego Popiełuszki od Bydgoszczy, poprzez Toruń, Włocławek, Warszawę, Drohiczyn, Grabarkę, Siematycze, Sokółkę, Supraśl, św. Wodę, Białystok, aż do Suchowoli gdzie został ochrzczony. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy w biurze. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału.

 8. W Poznaniu dostępna jest poznańska karta seniora, upoważniająca do różnego rodzaju zniżek. Jest bezpłatna i dostępna dla osób które ukończyły 60 lat i mieszkają na terenie Poznania. Jutro w salce przez pół godz po rannej i wieczornej Mszy Świętej nasza wolontariuszka pomoże wypełnić wnioski i opowie jak z niej korzystać. Do wypełnienia wniosku potrzebny jest dowód osobisty.

 9. Msza Święta dziękczynna za sakrament bierzmowania dla młodzieży 3 klasy gimnazjum za tydzień w niedzielę o godz 19.30. Zapraszamy wraz z rodzicami.

 10. W piątek o godz 18.00 w Katedrze Poznańskiej Msza Święta z okazji 16 rocz ingresu – czyli uroczystego podjęcia posługi w naszej Archidiecezji przez ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefania Kasprowicz w 89 r. życia, zam. ul. Winogrady, oraz śp. Jan Kuca w 86 r. życia, zam. OPL 13. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu……

 12. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są cytaty z Pisma Świętego z okazji Tygodnia Biblijnego (fragmenty Księgi Przysłów i Listu do Rzymian). Zachęcamy do zabrania i przeczytania. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Maratonie Biblijnym czytając podane fragmenty oraz dziękujemy za pomoc w organizacji i sprawnym przebiegu.

Drogim parafianom i miłym gościom życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego