Na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 08. 04. 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 08. 04. 2018 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni. Trwają prace przy ostatnich trzech witrażach. Planowany montaż w połowie maja.

Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Dziś w kościele uroczysta koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a młodzież zaprasza na śpiewaną koronkę po Mszy Świętej o godz. 19.30.
 2. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego jutro po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 3. Rozmowa przed bierzmowaniem dla pozostałych kandydatów przed bierzmowaniem w wtorek o godz 18.45.
 4. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ze względu na maraton biblijny nie ma Mszy Świętej o godz 10.00.
 5. Jutro od godz 8.45 do 11.00, oraz od godz 15.00 do 18.00 w naszej parafii będziemy czytać biblię w ramach maratonu biblijnego. Zapraszam serdecznie do włączenia się w to dzieło. Zapisy po Mszach Świętych przed kościołem. Potrzebujemy 70 osób, które będą chciały przeczytać 5 min fragment.
 6. W tym tygodniu spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej:
 • klasa I i II – wtorek o godz. 17.00
 • klasa III – czwartek godz. 17.00
 • szkoła nr 102 w piątek o godz 17.00
 1. W czwartek o godz 18.00 Msza Święta u Ojców franciszkanów na Wzgórzu Przemysła dla całego dekanatu winogrady z okazji 50 rocz Koronacji Obrazu M.B. w Cudy Wielmożnej. Każda parafia na koniec Mszy otrzyma kopie obrazu. Zapraszamy do licznego udziału.
 2. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie grupy biblijnej.
 3. W piątek o godz 19.30 spotkanie dla młodzieży.
 • Za tydzień na zakończenie tygodnia miłosierdzia zbiórka przed kościołem na Caritas Archidiecezjalną.
 • Za tydzień w niedzielę o godz 16.00 w katedrze Poznańskiej ks. Biskup Grzegorz Balcerek naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania.
 • Informujemy parafian, że kleryk Krzysztof Jasólski w Krakowie w sobotę 12 maja przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy Jego serdecznej modlitwie.
 • Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce. Bóg Zapłać.
 • Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Są różnego rodzaju artykuły mogące służyć jako prezent I Komunijny.
 1. Polecamy: Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, oraz naszą parafialną gazetkę: „ U Boromeusza”. Ofiary z tej gazetki będą przeznaczone na pokrycie kosztów wydruku.
 2. Od 11 do 15 czerwca pragniemy zorganizować 5 dniową parafialną pielgrzymkę śladami bł. Jerzego Popiełuszki od Bydgoszczy, poprzez Toruń, Włocławek, Warszawę, Drohiczyn, Grabarkę, Siematycze, Sokółkę, Supraśl, św. Wodę, Białystok, aż do Suchowoli gdzie został ochrzczony. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy w biurze.
 3. Próbna spowiedź w kaplicy dla dzieci ze szkoły nr 29: klasa 3 d – w poniedziałek o godz 17.00, klasa 3e – wtorek o godz 17.00, szkoła 38 – w środę o godz 17.00, oraz dzieci z innych szkół w czwartek o godz 17.30.
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bożena Nowicka 75r. życia, zam. OPL 12, śp. Romuald De-Rosier w 72 r. życia, zam. ul. Wilczak 20, śp. Andrzej Prętki w               80 r. życia, zam. OPL 12, oraz śp. Aleksandra Juszczak w 90 r. życia, zam.                             Zagrodnicza. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu……

Drogim parafianom i miłym gościom życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego