Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

1. Uroczystość św. Józefa z racji na znaczenie Niedziel Wielkiego Postu obchodzić będziemy w poniedziałek. O 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mężczyzn naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na nią ich samych oraz panie i dziewczyny, które pragną się za nich modlić.

2. Bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie Kręgu biblijnego w środę po Mszy św. (18:50) w Sali Białej w piwnicach Domu Parafialnego. Tematem kręgu będą problemy z przyjęcia powołania przez Jonasza oraz innych postaciami Biblii.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:
∙ Drogi krzyżowe: dla dorosłych i młodzież po Mszy św. o 8:00.
∙ Gorzkie żale w niedzielę o 15:00.

4. W najbliższy piątek w naszej parafii przeżywać będziemy Wizytację Biskupią naszej parafii. Wizytacja odbywa się raz na pięć lat. W programie tego dnia przewidziane są m.in.
10:00 – Eucharystia z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych
15:40 – Spotkanie z grupami parafialnymi (Wspólnotą Żywego Różańca, Różańca Przytulańca, Grupą Miłosierdzia Bożego, Szafarzami, członkami Kręgu Biblijnego)
16:30 – Spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterska i Ekonomiczną
17:30 – Krótkie spotkanie z młodymi
18:00 – Eucharystia z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania
Bardzo serdecznie zapraszam do udziału zwłaszcza w Mszach i spotkaniach.

5. Przygotowanie liturgiczne dla młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek i czwartek o 19:00, natomiast czuwanie modlitewne i Spowiedź we wtorek o 19:00.

6. Ministranci starsi gromadzą się przy kościele w najbliższą sobotę o 9:15, skąd udają się do „Stacji Grawitacja”.

7. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele każdego dnia od 17:30 do 18:00. Z racji na próbę dla bierzmowanych, nie będzie Adoracji po Mszy św. w czwartek.

8. Polecamy wszystkim parafianom troskę o sprawy naszej Archidiecezji – funkcjonowania m.in. instytucji centralnych m.in.: kurii, sądu duchownego, katedry, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Archiwum Archidiecezjalnego, Caritasu. Troskę tę możemy wyrazić składając ofiary na wielkopostna daninę diecezjalną. Koperty na ten cel znajdują się w przedsionkach kościoła i zakrystii.

9. W tym tygodniu biuro parafialne otwarte w poniedziałek i środa 16:30-17:30 oraz w sobotę 8:30-9:00.

10. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Dziękujemy za udział w adoracji N.S. w katedrze. Dziękujemy tym, którzy złożyli już ofiarę na Danię diecezjalną, za ubiegłotygodniową składkę na cele remontowe i inwestycyjne.

11. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Krystyna Stefańska-Wenderska (l. 86) zam. OPL 11; śp. Halina Brózdowska (l. 76) zam. OPL 3; śp. Kazimiera Przybył (l. 86) zam. OPL 6; śp. Leon Przewoźny (l. 76) zam. ul. Ugory oraz śp. Jadwiga Grzanka (l. 87) zam. OPL 11. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na cały tydzień wszystkim parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa!

Parafia pw. św. Karola Boromeusza — os. Pod Lipami 100; 61-638 Poznań

tel.: 662 589 800
mail: boromeusz@archpoznan.pl www.boromeusz.pl
facebook: Parafia św. Karola Boromeusza w Poznaniu
konto: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121