Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

1. Dziś przed kościołem zaległa zbiórka na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

2. W poniedziałek dla spotkanie rodziców dzieci z kl. 3, które w tym roku mają przystąpić do sakramentu Spowiedzi i Komunii św. Rozpoczynamy od Mszy św. o 18:00.

3. We wtorek nasz kościół stanie się wielkopostnym kościołem stacyjnym miasta Poznania. Zapraszamy na mszę św. o 18:00!

4. Bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie Kręgu biblijnego w środę po Mszy św. (18:45). Pragniemy pochylać się nad Księgą Jonasza i odkrywać ogrom miłosierdzia Bożego.

5. Nasza parafia zaproszona jest do Adoracji Najświętszego Sakramentu w Katedrze Poznańskiej w piątek od 12:00 do 13:00. Zapraszamy członków Wspólnoty Żywego Różańca, Różańca Przytulańca, innych grup duszpasterskich i wszystkich parafian do uczestnictwa.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21:00, w pozostałe dni tygodnia od 17:30 do 18:00. Proszę, aby czwartkowy różaniec o 20:30 poprowadzili członkowie scholii dorosłych .

7. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:

• Drogi krzyżowe: dla dorosłych i młodzież po Mszy św. o 8:00 i 18:00. Dzieci zapraszamy na Drogę krzyżową w piątek o 17:00.

• Gorzkie żale w niedzielę o 15:00.

8. Ministranci starsi i młodsi w sobotę 18 marca o godz. 9:00 spotykają się pod kościołem i wraz z księdzem Jakubem udają się na dzień skupienia do parafii św. Stanisława Kostki w Poznaniu. Dzień skupienia potrwa do godz. 13. Proszę rodziców o wypełnienie dostępnych w zakrystii formularzy.

9. Polecamy wszystkim parafianom troskę o sprawy naszej Archidiecezji – funkcjonowania m.in. instytucji centralnych m.in.: kurii, sądu duchownego, katedry, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Archiwum Archidiecezjalnego, Caritasu. Troskę tę możemy wyrazić składając ofiary na wielkopostna daninę diecezjalną. Koperty na ten cel znajdują się w przedsionkach kościoła i zakrystii.

10. W tym tygodniu biuro parafialne otwarte w poniedziałek i środa 16:30-17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30-9:00.

11. Zakończyliśmy I etap prac remontowych i inwestycyjnych w kościele, domu parafialnym oraz na terenie przyległym. W minionym tygodni udało nam się zakończyć prace w piwnicy, kawiarence i toaletach domu parafialnego. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom naszej parafii. Dziękuję za zebrane dziś ofiary na cele remontowo inwestycyjne oraz za wszelkie przelewy na konto parafialne. W najbliższym czasie chcielibyśmy przystąpić do szeroko zakrojonych prac remontowych i adaptacyjnych w byłej kaplicy. Wszystkich, którzy pragną zobaczyć, co do tej pory udało się zrobić zapraszamy po mszach do domu parafialnego (zwłaszcza piwnicy) lub do odwiedzenia galerii zdjęć na stronie parafialnej.

12. Dziękuję za liczy udział w rekolekcjach wielkopostnych oraz za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny.

13. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Marianna Wojciechowska (l. 85) zam. OPL 6 oraz śp. Barbara Timmler (l. 96) zam. ul. Naramowicka 35. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim parafianom na czas rekolekcji życzymy szczególnego błogosławieństwa!

Parafia pw. św. Karola Boromeusza — os. Pod Lipami 100; 61-638 Poznań

tel.: 662 589 800
mail: boromeusz@archpoznan.pl
www.boromeusz.pl
facebook: Parafia św. Karola Boromeusza w Poznaniu
konto: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121