Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

1. Jutro rozpoczynamy II Winogradzki Tydzień Biblijny u św. Karola Boromeusza. Przeżywać go będziemy pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Wykłady prowadzone przez poznańskich biblistów odbywać się będą od poniedziałku do piątku o 19:00 w Auli św. Jana Pawła II (byłej kaplicy). W sobotę po Mszy św. wieczornej będziemy mogli spotkać się z żywym słowem Bożym przeplatanym pieśniami w wykonaniu chóru „Hasło”. W niedzielę podczas Eucharystii o 12:30, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Jan Glapiak, grono naszych parafian otrzyma posługę lektora. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

2. Spotkanie ministrantów starszych we wtorek o godz. 19 w salce młodzieżowej w piwnicy.

3. Schola dorosłych śpiewa we wtorek na Mszy św., a następnie ma swoją próbę w salce sportowej.

4. Zespół młodzieżowo-akademicki ma swoją próbę w czwartek o godz. 19:30 w salce młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy chętne osoby.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17:00. Co piętnaście minut będzie udzielana Komunia Św. dla dzieci.

6. W sobotę o 7:40 Godzinki, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i piętnastominutowe rozważanie.

7. W sobotę ks. Jakub odwiedzi swoich chorych z komunią świętą od godz. 9:30. Będą to już odwiedziny przedświąteczne. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w późniejszym terminie, bliżej świąt.

8. Zbiórka dla ministrantów młodszych w sobotę o godz. 11.

9. W sobotę kończymy obecny rok liturgiczny. Od wieczornej mszy świętej rozpoczynamy okres adwentu. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w mszach świętych roratnich:
– dla dorosłych i młodzieży o godz. 6:30 od poniedziałku do soboty
– dla dzieci o godz. 18 od poniedziałku do piątku

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami i bliskimi na Mszę św. o 16:00. W jej trakcie odbędzie się święcenie medalików.

11. Osoby, które pragną zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok zapraszamy do biura parafialnego.

12. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek 16:30-17:30 oraz piątek i sobotę 8:30-9:00.

13. Po mszach świętych można nabyć katolickie kalendarze adwentowe w cenie 10 zł.

14. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Barbara Kocurek-Tomkowiak zam. OPL 3;
śp. Anna Wojtynowska-Gyurkovich zam. ul. Na Szańcach; śp. Mikołaj Ludwiczak zam. ul. Ugory. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.