Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana.

2. Roraty od poniedziałku do soboty dla dorosłych i młodzieży o 6:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na roraty o 18:00, natomiast w sobotę na roraty o 6:30 i śniadanie dla nich w kawiarence. Po śniadaniu dzieci będą mogły wykonywać ozdoby choinkowe.

3. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z p. Ewą Olszewską, która na wiosnę wyruszyła z parafii i przemierzając całą Europę dotarła do Santiago de Compostela. Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek o 18:45 w auli Jana Pawła II (byłej kaplicy)

4. Spotkanie grupy młodzieżowej we wtorek o 19:00 w sali w piwnicy.

5. Członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w środę na Mszę św. i spotkanie w kawiarence

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. aż do 21:00. Pierwsze pół godziny modlitwy poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego modląc się o nowe powołania i za powołanych. Następnie modlitwa w ciszy i o godz. 20.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Różańca Przytulańca .

7. Krąg biblijny w czwartek o 18:50 w sali białej domu parafialnego. Zapraszamy.

8. Zbiórka dla ministrantów młodszych i tych, którzy chcą zostać ministrantami w sobotę o 11:00.

9. Dzieci, które pragną brać udział w Jasełkach zapraszamy w niedzielę po Mszy św. o 11:00 do kawiarenki.

10. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę żywności i środków czystości, które zostaną przekazane siostrom z jadłodajni św. Elżbiety z ul. Łąkowej. Przydatne dary żywnościowe to: konserwy, ciastka, zupki do zalania gorącą wodą, czekolady, słoiki z daniami, margaryna, masło i smalec, natomiast środki czystości to: maszynki i kremy do golenia, szampony, żele do mycia, podpaski i kremy do rąk. Osoby chętne do pomocy zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

11. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i czwartek 16:30–17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30–9:00.

12. Dziękujemy bardzo za wszelką troskę o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny. Dziękuję za tak liczy udział w Tygodniu Biblijnym. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

13. Członków wspólnoty Różańca Przytulańca zapraszamy na mszę świętą wieczorną i czas uwielbienia w poniedziałek 11 grudnia.

14. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Franciszek Miśkiewicz, l. 86, zam. ul. Wilczak oraz Mirosław Rybkowski, l.81, zam. OPL 12. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.